O nás
Historie
Mise a vize

Besins Healthcare – farmaceutická společnost, zabývající se vývojem inovativních léků pro zdraví mužů a žen během celého života.

V průběhu posledních 30 let si společnost Besins Healthcare vybudovala pevnou pozici ve výrobě léčiv v oblasti gynekologie a porodnictví, infertility, a nedostatku testosteronu, a stala se uznávaným hráčem v oblasti hormonální terapie.

Globální centrála Besins Healthcare se nachází v Monaku. Naše léčiva jsou distribuována ve více než 90 zemích světa cestou vlastních poboček naší společnosti nebo přes síť obchodních partnerů. Besins se aktivně snaží o nové možnosti růstu prostřednictvím akvizicí a expanzí do nových území, což v nadcházející době povede k významnému růstu společnosti.

Produkty Besins se vyrábějí v několika zemích, např. ve Francii, Belgii a Španělsku.

Abychom odpovídali potřebám budoucnosti, Besins Healthcare má dvě hlavní R&D základny. Jedna z výzkumných základen je Laboratories Besins International ve Francii, druhá je BHR Pharma v USA, pobočka Ascend Therapeutics, Inc.

Region Besins Healthcare Centrální a Východní Europa a Společenství nezávislých států pokrývá 24 zemí, s firemními pobočkami v České Republice, Polsku a Kazachstánu. Regionální centrála je Besins Healthcare Czechia s.r.o. se sídlem v Praze.

Společnost Laboratories Besins byla založená v roce 1885 na základech jedné z nejstarších farmaceutických laboratoří.

Zakladatelem společnosti byl pan Abel Besins, jehož jméno nese společnost dodnes.

Již více než 130 let čtyři generace členů rodiny Besins investovali a investují do výzkumu, aby vytvářeli výjimečné inovativní produkty.

V roce 2007 se jméno společnosti změnilo na „Besins Healthcare“, což posílilo naši pevnou celosvětovou pozici.

Mise

Objevovat, vyvíjet a uvádět na trh nová řešení, která bezpečně obnovují, restartují a regulují elementární procesy v těle žen a mužů.

Vize

Svět, ve kterém pacienti a lékaři mohou s jistotou používat bezpečné léčebné přístupy k regulování fundamentálních procesů v lidském těle pro podporu optimálního zdravotního stavu.